14-17.04.2020r.

Zapraszamy do zabawy, w której ćwiczymy nasze języki. Zakręć kołem, a następnie wykonaj wylosowane zadanie.

 

Zabawa dostępna pod tym linkiem:

https://wordwall.net/resource/1325328

Ćwiczenia oddechowe: 

Usprawniamy wargi:

MAGICZNE SZTUCZKI - do tego zadania potrzebne będą: kubek, słone paluszki. Do kubka wkładamy paluszki i bez użycia rąk, naszymi usta wyjmujemy 1 paluszka i zjadamy. (dobre ćwiczenia na mięsień okrężny ust)

Usprawniamy język:

ZABAWA - Do tego zadania potrzebne będą: płatki śniadaniowe do mleka w kształcie kulki (mogą być inne). Na czubek języka kładziemy płatek do mleka i turlamy nim po podniebieniu uważając na to aby nam nie spadł. ( dobre ćwiczenie na pionizację języka).

Bajka Logopedyczna "Śniadanie Puchatka"

Kubuś Puchatek obudził się rano i ziewnął (ziewamy). Jego brzuszek był pusty więc wyruszył do lasu na poszukiwanie miodu. Szedł wyboistą ścieżką (dotykamy czubkiem języka każdego ząbka na górze i na dole), rozglądał się na prawo, na lewo (czubek języka do prawego, lewego kącika ust). Spojrzał w górę (językiem dotykamy górnej wargi) i zobaczył dziuplę, z której wypływał miód. Kubuś wspiął się więc na drzewo (język unosi się na górną wargę), sięgnął łapką do dziupli i wyjął ja oblepioną miodem. Oblizał ją dokładnie (wysuwamy język z buzi i poruszamy nim do góry i na dół, naśladując oblizywanie ręki). Gdy Kubuś Puchatek poczuł, że jego brzuszek jest już pełen zszedł z drzewa (język dotyka brody) i ruszył w drogę powrotną. Szedł tą samą wyboista dróżką (dotykamy czubkiem języka do każdego ząbka na górze i na dole). Doszedł do swego domku bardzo zmęczony (wysuwamy język na brodę i dyszymy). Położył się do łóżeczka i szybko zasnął (chrapiemy). Kolorowych snów Kubusiu!  

Źródło:

A. Tońska-Mrowiec: Języczkowe przygody i inne bajeczki logopedyczne
www.logopediapraktyczna.pl
www.logopasja.pl

Wspaniałej zabawy!