20-24.04.2020r.:

1. Ćwiczenia motoryki małej - Tworzymy sypką tablicę do kreślenia. Na dużej tacy lub wieczku z pudełka rozsypujemy warstwę mąki, kaszy manny lub piasku – i tabliczka gotowa. Na ciemniejszym tle kreślone przez dziecko znaki będą lepiej widoczne, co z pewnością zachęci je do dalszej zabawy. Sypką tabliczkę „ściera się” poruszając jednym ruchem ręki, a powierzchnię można wyrównać dosypując odrobinę mąki lub kaszy. Rysuj paluszkiem dowolne wzory i kształty figur – udanej zabawy!

  

karta nr 1 - do pobrania                         karta nr 2 - do pobrania

 

karta nr 3 - do pobrania

 Żródło: przedszkolankowo.pl

2. Doskonalenie percepcji wzrokowej i logicznego myślenia - Pomyśl, który obrazek nie pasuje do pozostałych i skreśl go w szeregu.

 

karta nr 4 - do pobrania                      karta nr 5 - do pobrania

 

karta nr 6 - do pobrania                        karta nr 7 - do pobrania

Źródło: www.przedszkolankowo.pl

3. Klasyfikowanie zachowań na dobre i złe - Porozmawiaj z rodzicami na temat dobrego i złego zachowania się dzieci i dorosłych w różnych sytuacjach i w różnych miejscach. Wskaż prawidłowe wzory zachowań i jeżeli zrobisz to prawidłowo i sam je stosujesz to na pewno zasłużysz na małą nagrodę – niespodziankę. Zobacz też filmik edukacyjny Klasyfikacja zachowań na rzeczy dobre i złe  na kanale 123 Edukacja 

 

Źródło:
pl.pinterest.com
www.youtube.com
przedszkolankowo.pl

Wspaniałej zabawy!