27-30.04.2020r.

Witam serdecznie wszystkich na katechezie na odległość

Szczęść Boże.

Witam na naszej kolejnej katechezie na odległość.

Biblia - niezwykła księga

Ogólne cele katechetyczne:

  • poznanie prawdy, że Bóg mówi do nas przez Pismo Świętego,
  • kształtowanie postawy szacunku wobec Pisma Świętego.

Przebieg:

Witam Was ponownie na naszej wirtualnej religii. Zanim wykonasz polecenia, o które Cię poproszę – to tak jak w przedszkolu wstań, złóż ręce i pomódl się „Aniele Boży…..”.

  • Na półkach w Waszych domach  znajduje się  wiele książek.  Niektóre z nich  czytają Wam Rodzice, to na pewno jakieś bajki, opowiadania, może książki przyrodnicze. Wiele z nich przeczytacie zapewne, gdy nauczycie się czytać.

 

W każdej książce jest wiele ciekawych wiadomości. Książki pisało wiele mądrych osób. Wśród tych książek jest jedna inna niż wszystkie pozostałe. Jest to księga ze wszystkich najważniejsza.

Na pewno każdy z Was znajdzie ja w swoim domu – to BIBLIA, czyli PISMO ŚWIĘTE

Biblia to Księga szczególna, bo w Niej zapisana jest historia świata i człowieka od momentu, gdy został stworzony przez Pana Boga. W Biblii zapisane są słowa Pana Boga do człowieka. Z Biblii dowiadujemy się, jak bardzo Pan Bóg nas kocha.

Kochane Dzieci, Kochani Rodzice.

Trzecia Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Słowa Bożego, a rozpoczynający się tydzień – tygodniem biblijnym. To dobra okazja, żeby otworzyć Pismo Święte, czytać, rozważać i słuchać tego, co Pan Bóg do nas mówi.

Dobrze wiem, że dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych, zwłaszcza ze Starego Testamentu lub z Nowego o życiu Pana Jezusa, więc poczytajmy im każdego dnia tego tygodnia wybrane opowiadanie z Biblii dla dzieci.

Dla dzieci, które lubią oglądać bajki proponuję na ten tydzień bajki biblijne z serii "Dziesięcioro Przykazań"

  • Ułóż puzzle:

    https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/ludzie/175869-12345678

  • Zaśpiewaj razem z dziećmi piosenkę: „Czytaj Biblię, módl się co dzień, módl się co dzień, módl się co dzień, jeśli wzrastać chcesz”

 "Czytaj biblię"  na kanale Maskacjusz TV

  • Pokoloruj obrazek: 

 

karta nr 1 - do pobrania

Pozdrawiam :)

Karina Gryc