04-08.05.2020r.

Dbamy o rozwój ruchowy...

Bawimy się nadal :)

ŻYCZĘ WSPANIAŁEJ ZABAWY...

ROZGRZEWKA"Zabawy ruchowe z Pipi i Scoobi- Odcinek 3"  na kanale Kuchnia jak z bajki

 

ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE

WyskokiDorosły siedzi  w rozkroku z wyprostowanymi nogami. Dziecko stoi między jego nogami trzymając go za ręce. Dziecko wykonuje wyskok w górę. W tym czasie dorosły przesuwa nogi po podłodze do złączenia a dziecko w wyskoku wykonuje rozkrok i ląduje w rozkroku. Następnie dziecko ponownie wykonuje wyskok łącząc w górze nogi, a dorosły, gdy dziecko jest w górze, przesuwa nogi do rozkroku - dziecko ląduje ze złączonymi nogami między jego nogami. Rodzic rękoma pomaga dziecku przy wyskokach. Dziecko powinno lądować miękko na palcach.

Kurki dziobią ziarenkaDziecko wykonuje klęk podparty z dłońmi skierowanymi palcami do środka. Chodząc na czworakach po podłodze, uginają ręce w łokciach i lekko dotykają nosem lub brodą do podłogi, naśladują kurki zbierające ziarenka na podwórku.

Pompa - Dwoje ćwiczących trzymają się za ręce. Jeden stoi, drugi wykonuje przysiad. Ćwiczenie polega na tym by w jednym momencie osoba, która stoi wykonała przysiad a osoba z przysiadu powstała i tak na zmianę - w ten sposób naśladują pracującą pompę wodną.

 

Rzuty piłki z odbiciem o podłogę - Dwoje ćwiczących (np. rodzic i dziecko) stoją przodem do siebie w odległości około 2m. Rzucają piłkę do siebie tak, aby przed złapaniem przez partnera piłka odbiła się od podłogi.

Usypiamy misia - Dziecko leży na brzuchu, trzyma w dłoniach przed głową leżącego misia. Unosząc misia nad podłogę, kołyszą go jak usypiane dziecko. Może mu śpiewać kołysankę. Zwracamy uwagę by ręce były uniesione wraz z łokciami. W tej pozycji wytrzymujemy ok. 5s.

Toczenie piłki stopami po ścianie - Dziecko leży na plecach przy ścianie z nogami ugiętymi i stopami opartymi płasko o ścianę. Pomiędzy stopy dziecka a ścianę rodzic wkłada piłkę. Zadaniem dziecka jest toczenie piłki po ścianie w górę i w dół.

Teraz możecie jeszcze zaśpiewać i poruszać się z D.J.Miki "Ręce do góry"  DJ Miki Gra

 

Ćwiczenia najlepiej wykonywać w stroju nie krępującym ruchów i na boso. Możecie je wykonywać pojedynczo lub w zestawie, zależy o to od możliwości rozwojowych dzieci. Zachęcam do wspólnej zabawy i rywalizacji - to znacznie zwiększa atrakcyjność ćwiczeń.

Wszystkie ćwiczenia i zdjęcia pochodzą z książki pt. „Gimnastyka Przedszkolaka” Sławomira Owczarka

Wspaniałej zabawy !