11-15.05.2020r.:

1.Usprawnianie umiejętności liczenia - Policz elementy w każdym okienku. Okienka, w których jest 8 elementów, połącz z cyfrą na środku karty.

 

karta nr 1 - do pobrania

  • Poproś rodzica, aby odczytał wartości liczb po lewej stronie. W każdym rzędzie pokoloruj odpowiednią ilość elementów.

  

karta nr 2 - do pobrania 

2.Ćwiczenie koncentracji uwagi - Proponujemy zabawę „Potrafię porozumiewać się bez słów”. Umawiamy się z dzieckiem, że będziemy wypowiadać słowa związane np. z wiosną bardzo cicho, niemal bezgłośnie. Dziecko musi się skoncentrować i wytężyć słuch, by usłyszeć rodzica. Za każde odgadnięte słowo chwalimy dziecko entuzjastycznie, dając mu poczucie radości i satysfakcji :)

3.Domowa ciastolina - Z jej pomocą będziecie się nie tylko świetnie bawić, ale przede wszystkim uczyć! Zachęcamy, aby wykorzystać ciastolinę do utrwalenia kształtów, liter, globalnego zapisu imienia dziecka.

Składniki:

  • trzy łyżki spożywczego oleju;
  • szklanka mąki;
  • proszek do pieczenia – łyżka;
  • pół szklanki soli;
  • szklana ciepłej wody;
  • pachnidełko: cukier waniliowy albo aromat do ciasta;
  • kolor: farba, barwnik spożywczy lub atrament.
  1. Wszystkie składniki przekładamy do garnka, mieszamy i dodajemy barwnik spożywczy. Jeśli używamy barwnika w proszku, rozpuszczamy go w łyżeczce octu. Jeśli farbki, płynnego barwnika lub atramentu – w wodzie. Po rozmieszaniu, masa ma gęstość ciasta naleśnikowego.
  1. Wstawiamy garnek na mały ogień. Cały czas intensywnie mieszamy. Podgrzewamy kilka minut, aż masa zgęstnieje do tego stopnia, że wbita w nią łyżka stoi.
  2. Jeśli zależy nam na czasie – masę przekładamy do zimnego naczynia, by szybciej ostygła. Jeśli nie, czekamy aż troszkę przestygnie.

Mąki są różne. Może się zdarzyć, że masa po zagotowaniu będzie wciąż zbyt lepka do zabawy. W takim wypadku ugniatamy ciasto i dosypujemy malutkimi porcjami mąkę, by ciastolina zachowywała się jak ciasto na pizzę – nie kleiła się do rąk.

  1. Na końcu dodajemy łyżeczkę oleju i zagniatamy całość. Dzięki temu zabawa masą jest bardzo przyjemna – nie klei się, nie kruszy, nie brudzi.

Źródło:
panimonia.pl
portal.scholaris.pl
harmonia.edu.pl

Wspaniałej zabawy!