11-15.05.2020r.:

1.Rozwijanie mowy, wzbogacanie słownictwa, poznawanie otaczającej rzeczywistości:
Poznajemy miejsca pracy i różne zawody

"Poznajemy miejsca i różne zawody"  na kanale 123 Edukacja

  • Posłuchaj piosenki Wujka Ogórka

"Wujek Ogórek - Zawody Piosenki Wujka Ogórka"  na kanale Wujek Ogórek

  • Zabawa ruchowa do słów piosenki - pomaszeruj do piosenki "Śpiewanki rymowanki"

"Marsz"  na kanale Monika Soleniec – temat

2.Ćwiczenie spostrzegawczości wzrokowej oraz orientacji przestrzennej:
„Co zniknęło” - Poproś, aby dziecko przyjrzało się wybranemu miejscu w domu, np. przedmiotom ustawionym na półce, i zapamiętało je. Poproś, aby się odwróciło, a w tym czasie zmień ułożenie elementów, dodaj lub schowaj wybrany przedmiot. Zachęć dziecko do odgadnięcia, co się zmieniło. Zabawa rozwija spostrzegawczość i pamięć . Stosowanie określeń nad, pod, obok, za, przed, rozwija orientację w przestrzeni i kształtuje umiejętności matematyczne.

3.Rozwijanie myślenia:
„Zawody” - Wytnij i porozcinaj obrazki. Spróbuj określić jaki zawód wykonują postaci i pomyśl jaki przedmiot pasuje do danego zawodu.
Trudniejsza wersja:
Dziecko ma za zadanie ułożyć z rozsypanych klocków ciąg, tak by klocki stykały się bokami, na których przedstawiono osobę i atrybut jej pracy.

karta nr 1 - do pobrania 

3.Zabawa tematyczna: Pokoloruj ilustrację fryzjerki a potem możesz pobawić się we fryzjera. Przygotuj potrzebne akcesoria, użyj swojej fantazji np. zamień paluszki w nożyczki, kredki w farby do włosów a klocki we wałki do kręcenia loków. Uczesz swoja ulubioną lalkę lub kogoś z domowników.

 

karta nr 2 - do pobrania 

Źródło:
printoteka.pl

Udanej zabawy!