01-05.06.2020r.

Szanowni Rodzice! 

Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń i zabaw logopedycznych

Ćwiczenia narządów artykulacyjnych: "KSIĘŻNICZKA RÓŻYCZKA" - Poproście osobę dorosłą o przeczytanie bajki i wspólnie wykonujcie ćwiczenia. Powodzenia!
Księżniczka każdego ranka rozpoczyna swój dzień od porannej gimnastyki i smacznego śniadania. Różyczce tak bardzo smakowało , że aż się oblizuje (oblizujemy górną, a później dolną wargę), patrzy do lustra i cóż to, czubek nosa i broda są brudne z czekolady, która była na pysznych kanapkach (wysuwamy jak najdalej język i staramy dotknąć się najpierw czubka nosa, a później brody). Ponieważ ciągle czuła smak pysznego śniadanka postanowiła zlizać czekoladę z policzków i zębów (masujemy językiem policzki od wewnętrznej strony i oblizujemy górne i dolne zęby). Na koniec postanowiła zadbać również o podniebienie i zlizać resztki czekolady (otwieramy buzię i masujemy językiem podniebienie).

Ćwiczenia motoryki małej: "NA POMOC KSIĘŻNICZCE" - Pomóżcie księżniczce. Zamieńcie się w dzielnego rycerza, który wyrusza jej na pomoc. Wykonajcie ćwiczenia.

 

karta nr 1 - do pobrania

Ćwiczenia słuchowe: "PAPUGA-ZABAWA W PAPUGOWANIE" - Poproście mamę by przeczytała Wam sylaby, a Wy wyraźnie powtarzajcie za mamą poszczególne sylaby. Aby było jeszcze weselej, stańcie przed lustrem.
AR, AR, AR
ER, ER, ER
OR, OR, OR
DRA, DRO, DRE
TRA, TRO, TRE
BRU, BRY, BRA
ATRA, ATRE, ATRO
RA, RO, RE, RI
GRA, GRO, GRE

Ćwiczenia oddechowe: "LATAJĄCE PIÓRKO" - Do zabawy potrzebujemy: plastikowy kubek , słomka, piórko. W kubku robimy dziurkę, przez którą wkładamy słomkę. Do kubka wrzucamy piórko. Dmuchamy tak aby piórko latało. Powodzenia!

 

Źródło:
Magdalena Domańska- Księżniczka Różyczka
"Cmokaj, dmuchaj, parskaj, chuchaj"-Katarzyna Szłapa

Udanej zabawy!