01-05.06.2020r.

Dbamy o rozwój ruchowy...

Bawimy się nadal :)

 

karta nr 1 - do pobrania

 NA WESOŁO

"Gimnastyka rączek" na kanale Rytmika u węża Patryka

ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE

Tym razem proponuję ćwiczenia z tzw. laskami. Ten przyrząd gimnastyczny w domowych warunkach możemy zastąpić kijem od mopa czy miotły. Może to być kij teleskopowy, wtedy jego długość możemy dostosować do wysokości dziecka. 

Papużki na drążku - Dziecko stoi przed laską. Trzyma palce stóp zwinięte na jednym końcu laski a następnie przesuwa się krokiem dostawnym w stronę drugiego końca przyciskając palce stóp do laski.

Przenoszenie nóg nad laską - Dziecko siedzi z ugiętymi nogami. Przed stopami na podłodze leży laska. Zadaniem dziecka jest przenoszenie nóg nad laska w przód i stawianie stóp za laska na podłodze na palcach i powrót z dotknięciem podłogi przed laską piętami.

Przeskoki nad laską - Na podłodze leży laska. Dziecko i rodzic stoją bokiem do laski, przy jej końcach, trzymając się za ręce. Razem wykonują przeskoki nad laską nie dotykając jej. 

Przejdź nad laską - Rodzic siedzi na piętach. Przed sobą trzyma ustawioną poziomo laskę. Dziecko stoi obok niego i stara się przejść nad laską, nie dotykając jej. Zaczynamy od wysokości minimalnej i stopniowo ją zwiększamy pamiętając jednak by dostosować ją do możliwości dziecka.

Dotknij laski - Dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym z rękoma wyprostowanymi, wyciągniętymi w górę. Rodzic stoi za dzieckiem trzymając nad nim laskę. Dziecko wyciąga ręce w górę starając się dotknąć palcami laski. Nie może przy tym odrywać bioder od podłogi. Wysokość na jakiej dorosły trzyma laskę powinna wymuszać wyciągnięcie się dziecka w górę.
Odmiana:
Dziecko stoi a rodzic trzyma laskę nad nim. Dążąc do dotknięcia laski, dziecko może wykonać wspięcie na palce ale nie może podskoczyć.

DLA CHĘTNYCH:

"Ćwiczenia z butelką - My3 na sportowo!"   na kanale My3

PRZYPOMINAM:
Ćwiczenia wykonujemy w stroju nie krępującym ruchów i na boso. Można je wykonywać pojedynczo lub w zestawie, zależy to od możliwości rozwojowych dziecka. Wszystkie ćwiczenia ogólnorozwojowe pochodzą z książki pt. "Gimnastyka przedszkolaka" Sławomira Owczarka.

Udanej zabawy !