08-12.06.2020r.

Dbamy o rozwój ruchowy...

Bawimy się nadal :)

"Zabawa maskotką"  na kanale Rytmika u węża Patryka

ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE

Przejście nad laską - Dziecko stoi, trzymając w dłoniach przed sobą laskę. Przekładając kolejno nogi, przechodzą nad laską a następnie w podobny sposób wracają. Nogi przekładamy nad środkową częścią laski i  nie wypuszczamy jej z rąk.

 

Przenoszenie nogi nad laskąDziecko i rodzic stoją przodem do siebie w odległości około 1m. Dorosły trzyma przed sobą laskę. Dziecko unosi jedną wyprostowana nogę i przenosi ja nad laską, następnie powtarza ćwiczenie drugą nogą. Rodzic dostosowuje wysokość unoszenia laski do możliwości rozwojowych swojego dziecka.

 

Obiegnięcie z przejściem pod laskąRodzic w klęku lub w siadzie na piętach,  trzyma przed sobą ustawiona poziomo laskę. Dziecko na czworakach przechodzi pod laską, następnie wstaje obiega rodzica dookoła i znów na czworakach przechodzi pod laską.

Odmiany:

  • dziecko przeczołguje się pod laską w leżeniu na brzuchu,
  • dziecko przechodzi pod laską w podporze tyłem (pozycja „raczek”)
  • dziecko obiega dorosłego na czworakach

Uwaga: Rodzic stara się zmieniać wysokość trzymanej laski a co kilka okrążeń zmieniamy ich kierunek.

 

Podnoszenie za laskęDziecko leży na plecach a w wyciągniętych w górę rękach trzyma szeroko laskę. Rodzic staje przy głowie dziecka i ciągnąc laskę w górę unosi je. Dziecko stara się utrzymać ciało w linii prostej (nie zginać w biodrach. Rodzic unosi dziecko na niewielką wysokość cały czas uważając nad bezpieczeństwem dziecka i kontrolując jego wytrzymałość i moc chwytu.

 

Wceluj piłkę do bramkiDziecko leży na brzuchu trzymając oburącz przed głowa laskę. Przed nim na podłodze leży piłka. W odległości około 2m. ustawiona jest bramka. Dziecko uderzając laską w piłkę stara się trafić do bramki. Za trafienie zdobywa 1 punkt.

 

Obiegnięcie z przeskokiemRodzic siedzi na piętach. Przed sobą trzyma ustawioną poziomo laskę. Dziecko przeskakuje nad laską, obiega dookoła rodzica i ponownie przeskakuje nad laską. Zabawa może być prowadzona w formie rywalizacji: ile razy dziecko obiegnie dorosłego np. w ciągu 30s.

 

DLA CHĘTNYCH:

Tym razem proponuję Zumbę - Zumba to inspirowane latynoskimi rytmami połączenie tańca i aerobiku. Jest innowacyjnym systemem fitness, który przez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie. Sprawdźcie sami. To świetna zabawa dla dużych i małych.

"Zumba Kids (easy dance) - I like to move it"   na kanale Zumba with Dovydas

PRZYPOMINAM:
Ćwiczenia wykonujemy w stroju nie krępującym ruchów i na boso. Można  je wykonywać pojedynczo lub w zestawie i dostosowujemy je do możliwości rozwojowych swojego dziecka.

Wszystkie ćwiczenia ogólnorozwojowe pochodzą z książki pt. „Gimnastyka przedszkolaka” Sławomira Owczarka

Wspaniałej zabawy !