08-12.06.2020r.:

Mniam, mniam! rozpoczął się sezon na truskawki! Dlatego w tym tygodniu nasze zadania będą skupiały się wokół  tych  smacznych owoców.

 

1.Ćwiczenia manualne rąk, planowanie pracy: Próby samodzielnego rysowania owoców zgodnie z instrukcją.

"Jak narysować truskawki"  na kanale Rysowanie i Kolorowanie dla Dzieci

 Pomaluj farbami dojrzałą truskawkę na odpowiedni kolor i wytnij nożyczkami po śladzie. 

 karta  nr 1 - do pobrania

2.Zabawa matematyczna utrwalająca znajomość cyfr, rozpoznawanie monet: Zanim pójdziecie zakupić truskawki i wydacie na ten cel pieniążki, pobawcie się z rodzicami w zabawę z monetami. Zabawy te są znakomitym ćwiczeniem drobnych mięśni rąk. Dodatkowo dziecko uczy się oceniać, ile energii jego mięśnie muszą z siebie dać, żeby uzyskać pożądany efekt. Przed każdą osobą kładziemy monetę. Pieniążek możesz pstrykać palcem wskazującym i kciukiem.

  • Wyścigi monet - Na stole wyznaczamy linię startu i mety. Pstrykamy monety w kierunku mety tak żeby nie spadły ze stołu. Wygrywa kto pierwszy przekroczy linię końcową.
  • Strzał do bramki - Ustaw dwa przedmioty blisko siebie jako bramkę (mogą to być szklanki albo inne monety). Zadaniem graczy jest pstryknąć monetę, tak żeby trafiła do bramki. Im bliżej siebie ustawisz „słupki” bramki, tym większe będzie wyzwanie.

3.Kształtowanie pojęć matematycznych: Wykonaj  zadania na dodawanie, zaznacz wynik na wadze, określ które ciężarki ważą najwięcej.

karta  nr 2 - do pobrania

  • Dorysuj truskawki na każdym krzaczku, tak aby wszędzie było ich tyle samo.
  • Otocz pętlą krzaczek, do którego trzeba było dorysować najwięcej truskawek
  • Narysuj w ramce tyle kresek, ile truskawek jest na każdym krzaczku.

 

karta  nr 3- do pobrania

4.Ćwiczenia grafomotoryczne - rysowanie po śladzie:

 

karta  nr 4 - do pobrania

5.Danie z truskawkami: Jest wiele pomysłów na pyszne dania ciasta i desery z truskawkami. Możesz pokusić się o przygotowanie smacznego podwieczorku, lub nawet mieć pomysł na obiad  korzystając z filmiku

  - Śpiewające przepisy - Makaron z truskawkami.

"Śpiewające przepisy"  na kanale DJ Miki Gra

6.Bajka absolutnie nie edukacyjna!
Gdy twój apetyt będzie już zaspokojony to zobacz śmieszne perypetie Pata i Mata z bajki Sąsiedzi - odcinek 73 Truskawki . ….tylko nie bierz z nich przykładu!!!!

"Sąsiedzi"  na kanale Pat & Mat Sąsiedzi

Źródła:
www.przedszkolaedu.pl
www.printoteka
www.youtube

Wspaniałej zabawy!