"Na naszym podwórku" - 08-12.06.2020r.: 

Rozpoczynamy kolejny tydzień naszych wspólnych zabaw. W tym tygodniu zapoznacie się z sytuacjami, które zagrażają waszemu bezpieczeństwu: podczas zabawy na podwórku, bawienia się w miejscach niedozwolonych np. przy ruchliwej ulicy, rozmawiania z obcymi ludźmi, korzystania z urządzeń znajdujących się na placach zabaw.

Aktywność muzyczna i ruchowa

Podczas śpiewania zwrotek możesz chodzić po pokoju, a podczas śpiewania refrenu zatrzymuj się i uderzaj rytmicznie dłońmi o uda- również naprzemiennie. Możesz też śpiewając refren podrzucać woreczek lub mały przedmiot rytmicznie z ręki do ręki.

Tym razem zapraszamy was na gimnastykę z panem Andrzejem - po krótkiej rozgrzewce będzie kilka ćwiczeń z piłką i niezapomniana zabawa. Jeśli nie masz piłki, to weź poduszkę- też się przyda.

"Andrzej i niezapomniana zabawa - WF dla dzieci"   na kanale Anki Dziedzic

Aktywność umysłowa

 

        Dziecko odpowiada na pytania:
         - Jakie niebezpieczeństwa zagrażają nam na podwórku ?
         - Co należy robić ,żeby nic złego nam się na podwórku nie stało?

Przypomnijcie sobie jakie poznaliście figury geometryczne, pomoże wam w tym piosenka. Możecie też poszukać takich kształtów w otoczeniu.

"Piosenka o FIGURACH"  na kanale NutkoSfera

 

Wybierz się razem z dziećmi na wyprawę do dżungli i nasłuchuj, jakie zwierzęta w niej spotkały:

"Walking In The Jungle"  na kanale Super Simple Songs - Kids Songs

 Aktywność plastyczna 

Ćwiczenia utrwalające powyższy materiał w kartach pracy i książce (do indywidualnego wyboru oraz możliwości indywidualnych dziecka) znajdują się na podanych stronach: Karty pracy 4 - str.68-79 ; Karty pracy "Czytam, piszę liczę"- str.92-93; Książka str.89.

Zabawa sensoryczna - "Lepienie figurek z masy solnej": Z gotowej masy lepimy płaskie lub przestrzenne figurki. Kiedy gotowe figurki wyschną (zazwyczaj trzeba dać im dzień na stwardnienie) można je pomalować.
MASA SOLNA:
- 2 szklanki mąki
- 2 szklanki soli
- woda ( tyle żeby uzyskać pożądaną konsystencję)
Do składników sypkich dodajemy powoli wodę i zagniatamy, aż całość się połączy.


Źródło:
GRUPA MAC s.a.
www.youtube.com

Wspaniałej zabawy!