Tak świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka

 


     20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień. To czas wspólnego przeżywania radości i rozpowszechniania wychowania przedszkolnego. We wszystkich grupach odbyły się różnego rodzaju zabawy, konkursy, tańce i gry. Były też drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Dzieci z  najmłodszej grupy zostały uroczycie  pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaków. Wszystkim przedszkolakom życzymy aby uśmiech gościł na ich twarzach.

Jesienna wycieczka do Nadleśnictwa Zawadzkie

 

      W środę 14.09.2022 wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa Zawadzkie. Głównym celem naszej wyprawy było rozbudzenie u dzieci zainteresowań leśną przyrodą. Pani Agnieszka Jamrozik opowiedziała o roślinności i mieszkańcach lasu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć eksponaty m.in. niedźwiedzia brunatnego, borsuka, kuny, sarny, lisa a nawet daniela.

Zajęcia adaptacyjne

 

      Dnia 30 sierpnia zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców wraz z dziećmi na zajęcia adaptacyjne. Zdajemy sobie sprawę jak ważny to moment w życiu 3latka i jego rodziców. Dlatego też panie z gr I Pszczółki, zorganizowały wspólne zabawy integracyjne, by bliżej poznać nie tylko dzieci, ale także rodziców i okazać im wsparcie w tym trudnym dla nich czasie oraz by nawiązać wartościową relację. Jest ona tym bardziej ważna, że przecież rodzicom i nauczycielom przyświeca ten sam cel – dobro dziecka, jego rozwój i integracja z grupą.

Witamy w przedszkolu po wakacjach

 

     Wakacje dobiegły końca, piękny, słoneczny czas  już za nami. Wróciliśmy do przedszkola wypoczęci z wielkim zapałem do pracy i zabawy.  1 września ponownie spotkaliśmy się   z kolegami i paniami z grup.  Szczególnie gorąco przyjęliśmy wszystkie nowe dzieci, które z bijącymi serduszkami przekroczyły próg przedszkola.