Szukamy Zajączka

 

  Każdego roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza wielkanocny zajączek. Tym razem „przykicał” do nas trochę wcześniej. Korzystając z pięknej pogody zaraz po śniadaniu wyruszaliśmy do ogrodu przedszkolnego na spotkanie z miłym gościem.  Niestety, zajączka nie zobaczyliśmy, ale każdy z nas znalazł swój koszyczek z  świątecznym prezentem. Zajączek w tym roku miał dużo pracy, jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków pewnie mu wynagrodziły ten trud. Do zobaczenie, zajączku! Dziękujemy za super prezenty!

Żegnamy Zimę- witamy Wiosnę

 

 "Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już,
Zabierz śnieżne bałwanki, zabierz wiatr i mróz…"

   Aby pomóc zimie szybciej odjechać, w poniedziałkowe przedpołudnie 22 marca, udaliśmy się do naszego przedszkolnego ogrodu na wiosenny pochód z Marzanną. Tam na środku placu, zgodnie z tradycją, uroczyście pożegnaliśmy Zimę głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno! Ty zimowa panno, w ogień Cię rzucamy bo wiosnę witamy”. Mamy teraz nadzieję, że Zima odejdzie a Wiosna rozgości się już na dobre.

"Nasze zdrowe ząbki" - poznajemy zawód stomatologa

 

  „Nasze zdrowe  ząbki” pod takim hasłem realizowaliśmy innowację pedagogiczną, w której tym razem poznawaliśmy zawód stomatologa. Temat  ten jest nam bliski, ponieważ wielu  z nas miało już nie raz kontakt z dentystą.  Korzystając  z tablic  multimedialnych mogliśmy przenieś się do gabinetu  stomatologicznego i przyjrzeć  się narzędziom i urządzeniom, które się tam  znajdują.

"Jaś i drzewo fasolowe"

 

   Dzisiaj w przedszkolu mogliśmy zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Jaś i drzewo fasolowe". Do naszego przedszkola zawitali artyści z Teatru „Krak- Art” z Krakowa, którzy przenieśli nas w bajkowy świat.  Niezwykła scenografia, piękna  muzyka, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły niezapomnianą atmosferę  i dostarczyły moc artystycznych wrażeń.

 

„To jest łatwe - ja potrafię zrobić piękną fotografię”

 

     O tym jak ciekawa i niełatwa jest praca fotografa przekonały się przedszkolaki. Dzieci poznały kolejny zawód w ramach realizacji innowacji „Gdy dorośniemy różne zawody wykonywać będziemy”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska wszystkie fotograficzne akcesoria, poznać ich nazwy i przeznaczenie, a także zobaczyć jak wyglądało robienie zdjęć w przeszłości. Największą przyjemność sprawiło dzieciom ustawienie się 'za obiektywem', gdzie miały możliwość samodzielnego zrobienia zdjęć. Zajęcia tak bardzo podobały się dzieciom , że wiele z nich postanowiło zostać fotografami.