01-03.04.2020r.

Dbamy o stópki i stopy cz. 1

Za najważniejszy w kształtowaniu się stopy uznaje się wiek przedszkolny i wczesnoszkolny. Dlatego zachęcam by namówić dziecko do ćwiczenia ale również samemu spróbować rozruszać nasze stopy. Potraktujcie to jako super zabawę!

Ćwiczenia nie tylko wzmocnią rozwijające się mięśnie stóp, ale pomagają utrzymać zdrową, normalną i silną strukturę stóp dziecka. P Może to być linia wyznaczona na podłodze, bo rzut w górę mógłby pozbawić cię jakiś szklanek, czy cennych wazonów. Możecie zrobić minizawody - np.  kto rzuca celniej

Ćwiczenia możemy powtarzać codziennie pojedynczo lub w całym bloku - czyli jedno po drugim - w zależności od zainteresowania dziecka i jego predyspozycji rozwojowych.

Zachęcam do ćwiczeń razem z dzieckiem to podnosi ich atrakcyjność.

ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY...

 

Chwyć i odłóż - To może być zabawa dla całej rodziny. Na podłodze rozłóż kilka różnych przedmiotów, np. klocki, orzechy, makaron, chusteczki, itd. Wygrywa osoba, która w wyznaczonym czasie podniesie najwięcej rzeczy.

Rzucanie do celu - Do tego najlepsze byłyby woreczki wypełnione kaszą, ale jeśli takich nie masz mogą być niewielkie klocki. Należy podnieść palcami przedmiot i rzucić do celu. Może to być linia wyznaczona na podłodze, bo rzut w górę mógłby pozbawić cię jakiś szklanek, czy cennych wazonów. Możecie zrobić minizawody - np.  kto rzuca celniej.

Zroluj kocyk - Poproś dziecko, żeby usiadło na małym krzesełku jeśli takiego nie ma może usiąść na podłodze a dla wygody podeprzeć się z tyłu rękami.  Następnie podaj mu mały kocyk lub ręczniczek i poproś żeby go poskładało używając tylko stóp. Ty możesz robić to samo.

Ćwiczenia pochodzą z https://www.babyboom.pl/