06-10.04.2020r.

Dbamy o stópki i stopy cz. 2

Bawimy się dalej...., zachęcam do ćwiczeń razem z dzieckiem to podnosi ich atrakcyjność.

ŻYCZĘ WSPANIAŁEJ ZABAWY...

 

Palce - pięty - Poproś dziecko, żeby starając się zachować równowagę podniosło wszystkie palce u stóp i stanęło na piętach przez 5-10 sekund. A następnie, żeby stanęło na palcach i również wytrzymało przez jakiś czas. Możecie się bawić rodzinnie, np. czekając, kto pierwszy straci równowagę.

Gięcie, darcie i rzucanie - Poproś dziecko, żeby stopami podarło gazetę, a następnie kawałki za pomocą paluszków u stóp wyrzuciło do kosza. Zabawa ta pomaga ćwiczyć ruchy precyzyjne.

Wieszanie prania - Pomiędzy dwoma krzesłami zawieś sznurek. Na podłodze porozkładaj szmatki, skarpetki lub kawałki materiału. Poproś, żeby dziecko zawiesiło pranie. Dziecko będzie się uczyć nie tylko ruchów precyzyjnych, ale również równowagi, a jednocześnie mieć super zabawę.

Chodzenie po linie - Wystarczy zakup papierowej taśmy i możesz na podłodze nakleić linię prostą lub załamaną i poprosić, żeby dziecko po niej chodziło. Uczysz je w ten sposób równowagi. Kiedy chodzenie pełną stopą przestanie być problemem, poproś, żeby te samą trasę przemierzało na paluszkach.

 

Ćwiczenia pochodzą z https://www.babyboom.pl/