14-17.04.2020r.

 

Dbamy o rozwój ruchowy...

Bawimy się dalej...., zachęcam rodzeństwo do ćwiczeń razem z przedszkolakami, to pozytywnie wpływa na wzajemne relacje :)

ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY...

Podaj piłkę – Podawanie piłki stopami do rąk. Pozycja wyjściowa- leżenie tyłem, nogi zgięte w kolanach, piłka między kostkami. Przeniesienie piłki za głowę do rąk, opuszczenie nóg zgiętych w kolanach następnie siad  i włożenie piłki pomiędzy stopy. (Powtarzamy kilka razy)

Nie daj wyciągnąć sobie piłki – ćwiczenie  w parach. Dziecko leżąc na plecach trzyma piłkę na brzuchu obejmując ją ramionami i nogami – rodzic próbuje ją wyciągnąć. To taka paczka z ukrytym prezentem (piłką), a my próbujemy się do niego dostać. Żeby było zabawniej można zamienić się rolami. (Powtarzamy kilka razy)

 

Rower w skarpetkach – Potrzebne będą 2 skarpetki mogą być to skarpetki mamy lub taty) do środka których wkładamy kilka klocków i zawiązujemy na supeł. Dziecko leży na plecach, unosi nogi nad podłogę i utrzymując palcami stóp skarpetki wykonuje ruchy jak przy pedałowaniu na rowerze. Liczymy do dziesięciu i odpoczynek. (Powtarzamy kilka razy)

Po wąskiej dróżce –  Rodzic układa z dostępnego w domu materiału  (dwie równoległe linie w odstępie około 20 cm) Można przykleić taśmę, ułożyć 2 kawałki sznurka. Na dróżce rozkłada drobne przedmioty: klocki, woreczki, krążki itp. zadaniem dziecka jest przejście po dróżce, omijając przedmioty (przeszkody) mieszcząc się w wyznaczonej powierzchni. (Powtarzamy kilka razy, za każdym razem możemy zmienić ustawienie przeszkód).

Domowe kręgle –  Do zabawy wykorzystujemy puste butelki po wodzie mineralnej (kręgle) i piłkę. Kręgle ustawiamy w korytarzu (pokoju) wg, schematu 4,3,2,1 w czterech rzędach. W zabawie mogą uczestniczyć wszyscy domownicy. Gracze stają po drugiej stronie korytarza (pokoju) w dostosowanej do możliwości dziecka odległości i....gramy. Turlając piłkę próbujemy zbić kręgle. Możemy notować swoje wyniki czyli ilość przewróconych butelek.

Wylosuj zadanie – Potrzebne będą: słoik, karteczki, długopis. Na karteczkach napiszcie kilka czasowników lub ciekawych zadań np. zaśpiewaj, tańcz, skacz jak żaba, poruszaj się jak jaszczurka itp. Wymyślajcie wszyscy razem. Złożone karteczki włóżcie do słoika. Każdy członek rodziny może losować zadanie i je wykonać.