18-22.05.2020r.

Dbamy o rozwój ruchowy...

Bawimy się nadal :)

 

karta nr 1 - do pobrania

NA WESOŁO "Zabawa muzyczno-ruchowa dla dzieci i rodziców"  na kanale Kreatywne nauczycielki

 

ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE

Przysiady na jednej nodze - Dziecko i rodzic stoją naprzeciwko siebie trzymając się za ręce. Dziecko unosi jedna nogę wyprostowaną w kolanie i wykonuje na drugiej nodze przysiad, a następnie powrót do stania utrzymując nogę wyprostowaną nad podłogą. Uwaga! Ćwiczenie należy powtórzyć ze zmianą nogi.  

HuśtawkaDziecko siedzi z nogami wyprostowanymi i ramionami ułożonymi w tzw. „skrzydełka”. Następnie wykonuje przetoczenie do leżenia na plecach z jednoczesnym przeniesieniem nóg w górę, a następnie powrót do siadu - naśladując bujanie się na huśtawce. Ćwiczenie to proponuję wykonywać na miękkim podłożu np. mata, kocyk, dywan.

Toczący się pieńDziecko leży na podłodze z wyprostowanymi i złączonymi nogami i rękoma ułożonymi na podłodze przy głowie. Wykonuje 3 obroty w jedną stronę a następnie trzy obroty w drugą stronę.

Toczenie piłki wokół siebieDziecko siedzi z nogami wyprostowanymi i złączonymi. Trzyma dłonią leżącą na podłodze przy biodrach piłkę, a następnie toczy ją po podłodze wokół bioder i wyprostowanych nóg. Po wykonaniu 3 okrążeń piłki w jedna stronę należy wykonać następne 3   okrążenia w stronę przeciwną.

Utrzymaj piłkę na stopach - Dziecko leży na plecach z nogami ugiętymi uniesionymi w górę. Na poziomo ułożonych stopach rodzic układa piłkę a dziecko stara się ją utrzymać. Dla młodszych dzieci zamiast piłki można położyć pluszaka lub papierowy talerzyk. Możemy liczyć czas jak długo dziecko utrzymuje przedmiot. Możecie też zamienić się rolami.

Traf piłka do kosza leżąc - Dziecko leży na brzuchu trzymając w dłoniach piłkę a rodzic lub rodzeństwo siedzi na piętach około 1,5 m przed nim przodem do niego, tworząc z rąk przed sobą koło - „kosz”. Dziecko leżące stara się trafić piłą do kosza. Uwaga! Przy rzucie piłki dziecko nie powinno wysoko unosić tułowia. Po kilku rzutach następuje zamiana ról.

DLA CHĘTNYCH:

"Sport - Ćwiczenia na równowagę My3"   na kanale TV dla Dzieci 

 

 

PRZYPOMINAM:
Ćwiczenia najlepiej wykonywać w stroju nie krępującym ruchów i na boso. Możecie je wykonywać pojedynczo lub w zestawie, zależy o to od możliwości rozwojowych dzieci.  Zachęcam do wspólnej zabawy i rywalizacji - to znacznie zwiększa atrakcyjność ćwiczeń.
Wszystkie ćwiczenia i zdjęcia pochodzą z książki pt. „Gimnastyka Przedszkolaka” Sławomira Owczarka

 

Wspaniałej zabawy !