25-29.05.2020r.:

1.Poszerzamy wiadomości wokół tematu rodzina - Na początku obejrzyj opowiadanie pani Moni a później porozmawiaj o swojej rodzinie z domownikami . Możesz pooglądać album rodzinny. Mama i tatuś tez kiedyś byli mali. Spróbuj odnaleźć podobieństwa w wyglądzie. Może macie podobny nosek, oczy lub uśmiech?   

"Moja rodzina"  na kanale Monika Sobkowiak

2.Ćwiczenia motoryki dużej - Weź piłkę i poćwicz z mama lub tatą (jeżeli nie ma piłki w domu, można ją uformować np. z kartek papieru i obkleić taśmą klejącą).

Toczenie piłki do partnera - Dziecko leży na brzuchu, trzymając piłkę w dłoniach przed sobą. Rodzic siedzi na piętach w odległości ok. 2m przed dzieckiem, przodem do niego. Dziecko podnosi łokcie nad podłogę i odepchnięciem toczy piłkę do rodzica.
Ćwiczenie wykonujemy 5 razy zamieniając się zadaniami.

Podanie piłki bokiem - Dziecko i rodzic siedzą z nogami wyprostowanymi, w rozkroku, tyłem do siebie, w odległości ok. 0.5m. Dziecko trzyma piłkę w dłoniach. Obydwoje wykonują skręt tułowia z przekazaniem piłki partnerowi. Ćwiczenie wykonujemy raz w jedną, raz w drugą stronę 6 x.

Rzucanie i łapanie piłki - Dziecko i rodzic staje w odległości ok. 1.5m i rzucają do siebie piłką 6 x każdy - Utrzymanie piłki na podudziach. Dziecko leży na plecach z nogami ugiętymi, uniesionymi nad podłogę. Na ustawionych poziomo (równolegle do podłogi) podudziach kładzie piłkę, starając się jak najdłużej utrzymać piłkę na nogach. Następnie ćwiczenie wykonuje rodzic.

Podanie piłki dołem i górą - Dziecko i rodzic stoi tyłem do siebie w rozkroku, w odległości ok.0.5m Dziecko trzyma piłkę w dłoniach i unosi ręce w górę. Zadaniem rodzica jest odebranie piłki z rąk dziecka i przekazanie mu jej między nogami.

Żuki toczą piłkę - Dziecko na zmianę z rodzicem chodząc na czworakach popycha piłkę czołem.

Podskoki z piłką - Dziecko - na zmianę z rodzicem - układa piłkę między kolanami i wykonuje podskoki przesuwając się do przodu (ok.6 podskoków)

3.Rozwijanie pojęć matematycznych, porównywanie ilości, rozpoznawanie kształtów - zabawa „Książki”: Wspólnie z dzieckiem przygotuj na dywanie różne książki z Waszej biblioteczki (małe, duże, grube, cienkie, kwadratowe , prostokątne). Poproś, aby dziecko wykonało czynności klasyfikacyjne i w wyznaczonych miejscach układało książki np. duże i małe, cienkie i grube lub prostokątne i cienkie .Może policzyć których jest najwięcej , a których najmniej. Na koniec naszej zabawy pięknie poukładaj swoje książeczki na swoje miejsce.

4.Ćwiczenia koncentracji uwagi
Kodowanie: operowanie pojęciami : w prawo w górę.

karta  nr 1 - do pobrania

Znajdź i pokoloruj pola z literami tworzące napis mama i tata

 

karta  nr 2 - do pobrania

5.Ćwiczenia motoryki małej i spostrzegawczości

 

 karta  nr 3 - do pobrania

 

 karta nr 4 - do pobrania                                karta nr 5 - do pobrania

Źródła:
www.rodzicielskieinspiracje.pl
www.youtube.pl
www.przedszkouczek.pl

Udanej rodzinnej zabawy!