15-19.06.2020r.: 

Wysłuchaj słów piosenki a dowiesz się jaka pora roku dosłownie za kilka dni pojawi się u nas. Co można robić o tej porze roku. Spróbuj zaśpiewać refren- wpada szybko w uszko!

"Przyszło lato"  na kanale BajeczkiPioseneczki

1.Ćwiczenia w przeliczaniu elementów zbioru: Na ilustracji przedstawiono atrybuty lata. Karty można użyć na różne sposoby, między innymi do poszukiwania, kolorowania i obliczania.
Zadanie 1
- nazwij wskazane przedmioty potrzebne latem
Zadanie 2
- pokoloruj przedmioty które zabierzesz ze sobą na wakacje
Zadanie 3
- policz ile rzeczy z danego rodzaju znajduje się na ilustracji i zapisz za pomocą cyfr
- policz ile rzeczy z danego rodzaju znajduje się na ilustracji i narysuj tyle samo gwiazdek 

 

 karta  nr 1 - do pobrania

2.Ćwiczenia w spostrzegawczości wzrokowej: Znajdź 5 różnic w obrazkach

 

karta  nr 2 - do pobrania

3.Kształtowanie pojęć matematycznych, koncentracji: Wytnij i poukładaj figury. Następnie ułóż ilustracje figur w odpowiedniej pozycji na tablicy, tak by zgadzały się kształtem i wzorem z oznaczeniami w nagłówkach.

karta  nr 3 - do pobrania

4.Ćwiczenia grafomotoryczne- malowanie paluszkami:

karta  nr 4 - do pobrania

5.Ćwiczenia oddechowe, odtwarzanie wzoru: „Układanie gałek lodów”. Na pierwszej ilustracji znajduje się plansza, na drugiej okrągłe gałki lodów do wycięcia. Dziecko ma za zadanie, za pomocą słomki przenieść wycięte gałki lodów w puste miejsca na planszy. Można po jednej stronie ułożyć sekwencję kolorowych gałek, które dziecko ma za zadanie odtworzyć na drugim lodzie. Możemy nazwać smaki i bawić się w lodziarnię, w której dziecko ma za zadanie ułożyć gałki zgodnie z ustnym zamówieniem.

karta  nr 5 - do pobrania

6.Niespodzianka dla Taty: Niedługo swoje święto obchodzić będą tatusiowie. Możemy dla taty wykonać takie śmieszne okularki z hasłem a na pewno uśmiech zagości na jego twarzy. Wszystkie elementy szablonu należy najpierw pokolorować i wyciąć oprawki (również w środku) wzdłuż linii, a następnie przykleić uszka do zagięć na oprawkach.

karta  nr 6 - do pobrania 

Źródła:
www.printoteka
www.youtube

Świetnej zabawy!