W naszym Kinie Bambino

 

      Przedstawiamy krótką fotograficzną relację  z wtorkowego seansu w Kinie Bambino. Tym razem młodsze przedszkolaki zobaczyły  Przygody Kubusia Puchatka, starsze dzieci natomiast, z zapartym tchem śledziły losy młodego dinozaura Liliputka w filmie „Pradawny ląd”. 

Święto Flagi w naszym przedszkolu

 

       Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii Państwa Polskiego. Również  w naszym przedszkolu , postanowiliśmy uczcić jeden z najważniejszych polskich symboli - naszą biało-czerwoną flagę. W ostatnim dniu poprzedzającym majowe święta, w naszych grupach braliśmy udział w działaniach utrwalających znajomość symboli narodowych . Na zakończenie, każda  grupa wykonała  flagę Polski, którymi udekorowaliśmy wejście naszego przedszkola. 

Spotkanie z " Bocianem i żabką"

 

      W poniedziałek, za sprawą aktorów ze Studia Teatralnego Krak- Art przenieśliśmy się  na chwilę w świat teatru. Mogliśmy zobaczyć pełne humoru przedstawienie " Bocian i żabka".

Poznajemy pracę rolnika

 

     Kolejnym zawodem, jaki poznaliśmy w ramach realizowania innowacji pedagogicznej był rolnik. Niestety, nie mogliśmy zaobserwować  jego pracy w naturalnym środowisku, podczas wycieczki. Nie mniej jednak, dzięki wykorzystaniu tablic multimedialnych oraz pomysłowości  naszych pań zawód rolnika nie jest już nam obcy. Największą  atrakcją tych zajęć, co widać na zdjęciach,  była jednak możliwość  odbycia przejażdżki prawdziwym traktorem…chociaż w wersji mini.

Szukamy Zajączka

 

  Każdego roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza wielkanocny zajączek. Tym razem „przykicał” do nas trochę wcześniej. Korzystając z pięknej pogody zaraz po śniadaniu wyruszaliśmy do ogrodu przedszkolnego na spotkanie z miłym gościem.  Niestety, zajączka nie zobaczyliśmy, ale każdy z nas znalazł swój koszyczek z  świątecznym prezentem. Zajączek w tym roku miał dużo pracy, jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków pewnie mu wynagrodziły ten trud. Do zobaczenie, zajączku! Dziękujemy za super prezenty!