Zajęcia otwarte

 

     Ponownie w naszym przedszkolu mogliśmy zaprosić rodziców na obserwacje swych dzieci podczas zajęć otwartych, które odbyły się od 22.03. do 25.03. w poszczególnych grupach. Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami. Rodzice podczas zajęć mają okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno -wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociecha już potrafi zrobić lub jak jeszcze można z nią popracować w domu. Tematyka zajęć dotyczyła wiosny, lecz każda grupa wiekowa miała inne działania dostosowane do wieku dziecka i jego okresu rozwojowego.

Żegnamy zimę, witamy wiosnę

 

"I duzi i mali, na wiosnę czekali, mroźnej zimy mieli dość!
Aż tu niespodzianka, bo któregoś ranka, nagle się zdarzyło coś!
Przyszła wiosna do lasu, narobiła hałasu, obudziła niedźwiadki z zimowego snu.
Przyszła wiosna na łąki, wypuściła skowronki, zasadziła kwiatki tam i tu.”
   

 Pierwszy dzień tegorocznej wiosny przywitał nas deszczem, dlatego dzieci już od rana zachęcały słoneczko wesołymi wierszykami i śpiewem do wyjrzenia zza chmur. Czary podziałały i po śniadaniu, tradycyjnie już, udaliśmy się w kolorowym pochodzie na pożegnanie symbolu zimy - Marzanny. Panią Wiosnę witaliśmy własnoręcznie zrobionymi kukiełkami i kwiatami. Zimo - do zobaczenia za rok!

Przedszkole zapachniało ziołami

 

      We wtorek 14 marca  odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Zdrowie na talerzu” Tym razem zajęliśmy się odkrywaniem wartości smakowych, zapachowych i  leczniczych  ziół. Zioła są wszechobecne w naszym codziennym menu a ich zastosowanie bardzo szerokie. Mogliśmy dokładnie poznać je wszystkimi zmysłami. Porównywaliśmy ich wygląd, smak i zapach. Wśród wielu poznanych nie zabrakło; bazylii, tymianku, pietruszki, rozmarynu, kolendry. Wspólnie przygotowaliśmy lemoniadę z mięty oraz herbatki ziołowe z użyciem melisy, rumianku, pokrzywy.

Warsztaty z panią Kasią

 

   W piątek 17 marca w naszym przedszkolu w grupie Pszczółek i Biedronek odbyły się warsztaty kreatywno – ekologiczne z Panią Kasią, pt. „Ogródek Elfów”. Dzieci były zachwycone możliwością przesypywania ziemi, upychania jej w donicach i zwilżania wodą. Dowiedziały się po co roślinom są korzenie, dlaczego chowają je w glebie, jak pielęgnować rośliny, dlaczego ziemia nie może być sucha. Każde dziecko zasadziło stokrotkę i dumnie zabrało z sobą do domu pod swoją opiekę. 

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet....

 

KAŻDA DAMA - DUŻA, MAŁA – DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO MA.
KAŻDEJ DAMIE – MIŁY CHŁOPIEC DZISIAJ UPOMINEK DA.
        W środę 8 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i paniom. Nie obyło się też bez samodzielnie wykonanych drobnych upominków. Z dziewczęcych ust uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni- byli przemili , uczynni i sympatyczni.