Święto Koloru Fioletowego

 

     12 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień w kolorze fioletowym pod hasłem ,,Narysuję bukiet bzów, dam go mamie zamiast słów”.Tego dnia , każdy w swoim ubiorze posiadał akcent fioletowy. Były przeróżne zabawy i konkursy z wykorzystaniem zabawek, balonów oraz przedmiotów w kolorze fioletowym. Poznaliśmy  nazwy kwiatów w tym kolorze np: krokusy, fiołki szafirki , bzy. Poprzez zabawę odkryliśmy, że łącząc barwę czerwoną i niebieską można wyczarować barwę fioletową.

Warsztaty bębniarskie

 

     We wtorek w naszym przedszkolu mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach bębniarskich. W naszych salach rozległy się afrykańskie  dźwięki i rytmy. Pan instruktor nauczył nas  wydobywania  dźwięków z różnego rodzaju bębnów. Improwizując tworzyliśmy własne, niepowtarzalne rytmy. Była to dla nas fascynująca muzyczna przygoda. Zobaczcie sami!

Spacerkiem przez Zawadzkie

 

     Każdy starszak powinien znać miejscowość w której mieszka, w tym celu  grupa  Ślimaczków i Pszczółek w piękne, słoneczne przedpołudnie udała się na długi spacer ulicami Zawadzkiego. Mijaliśmy po drodze charakterystyczne miejsca naszej miejscowości, a wszystko  uchwyciliśmy na fotografiach.

 

Święto Flagi

 

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień….”
     

    W środę 4 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej uczciliśmy jeden z najważniejszych polskich symboli - naszą biało-czerwoną flagę. W tym dniu prezentowaliśmy się niezwykle uroczyście w galowych strojach, a koledzy z grupy IV przygotowali dla nas piękny występ.

"Żółw i zając" - spektakl Studia Teatralnego KRAK- ART