Starszaki zwiedzają szkołę


     W dniu 06 czerwca grupa starszaków, która wkrótce będzie żegnać ukochane przedszkole wybrała się z wizytą do szkoły podstawowej. Wszyscy niecierpliwie czekali na ten dzień. Przyszli uczniowie mogli zobaczyć swoje przyszłe klasy oraz poznać nowe panie nauczycielki. Milą niespodzianką przywitali nas uczniowie klas trzecich w postaci przedstawienia pt: „Gruffalo”.

Dzień Dziecka z alpakami

 

      Jak co roku w naszym przedszkolu na nasze przedszkolaki z okazji ich święta ,,Dnia Dziecka" czekały wspaniałe atrakcje. Dzieci mogły zobaczyć na żywo pokaz alpak, które przyjechały do nas z Kotulina. Pan opowiedział dzieciom co lubią te zwierzątka jeść, jak się nimi opiekować oraz jak się przy nich zachowywać.

Spotkanie z Panią bibliotekarką

 

      14 mają nasze przedszkole odwiedziła Pani Joanna, która pracuje w bibliotece publicznej w Zawadzkiem. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, wyjaśnienie pojęć: książka, okładka, pisarz, grafik, drukarnia, biblioteka.

Dzień Pszczoły z Panem Pszczelarzem

 

      16 maja wszystkie przedszkolaki wybrały się do Pana Grzegorza Junkera, który jest pszczelarzem. W interesującej atmosferze dzieci  dowiedziały się o życiu pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć pszczoły oraz ul.

Wycieczka do Opola

 

      8 maja w środę  najstarsze przedszkolaki z grupy „ Żabek” i „Biedronek” wraz ze swoimi paniami wyruszyły na wycieczkę do Opola. Najpierw udaliśmy się do Teatru Lalki i Aktora, gdzie obejrzeliśmy inscenizację przygód Pingwinka, który bał się wody, ale dzięki przyjaciołom pokonał swoje lęki.