Wakacji nadszedł czas...

 

Zdjęcie przedszkolaków na apelu kończącym rok w przedszkolu„Rok w przedszkolu szybko minął
i wakacji nadszedł czas.
Zostawiamy lalki, misie
wielka przygoda czeka nas…”
       

     Za nami kolejny rok przedszkola, czas który upłynął nam na wspólnej zabawie i nauce. W pamięci mamy mnóstwo wspaniałych chwil, chociaż musieliśmy zmagać się z pewnymi ograniczeniami spowodowanymi przez pandemię. 23 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W swoich salach przedszkolaki żegnały się ze swoimi paniami, dziękując im za wspólne chwile. Najstarsza grupa „Biedronek” ostatni raz wystąpiła przed swoimi młodszymi kolegami.

Pożegnanie Biedronek

 

      Pożegnalne zdjęcie dzieci z grupy BiedronkiDzisiejszy dzień był pięknym i wzruszającym momentem w życiu naszych Biedronek. Wspólnie pożegnaliśmy naszą salę, nasze kochane Panie i naszych kolegów  i koleżanki. Starszaki uświetniły ten dzień pięknym występem, podczas którego zaprezentowali się w tańcu i piosenkach. Zostali obdarowani wspaniałymi prezentami i zaskakującą niespodzianką w postaci balonów, które przypominają im, że należeli do grupy Biedronek.

Nasze "Kuleczkowe" zabawy

 

    Zdjęcie dzieci bawiących się w sali zabaw KuleczkaZa nami już wyprawa do sali zabaw „Kuleczka”. Już sama podróż autokarem sprawiła nam wielką radość, a na miejscu czekała nas wspólna, emocjonująca  zabawa - pokonywanie labiryntów, torów przeszkód, skoki na trampolinie i odjazdowe zjeżdżalnie. Bawiliśmy się tam bez wytchnienia a do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Jak przebiegały nasze harce można zobaczyć na zdjęciach.

Spotkanie z panią leśnik

 

       Spotkanie z panią leśnik. Pani leśnik rozdaje nagrody dzieciom z przedszkolaW czwartek 17 czerwca . do  przedszkolaków zawitał niezwykły  gość –  pani Agnieszka Jamrozik  z  Nadleśnictwa Zawadzkie. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z charakterem  pracy  leśnika. Spotkanie z panią leśnik miało również na celu zapoznanie dzieci z  podstawowymi  zasadami ochrony przyrody, właściwego zachowania się w lesie oraz poznanie  zwierząt żyjących w środowisku  leśnym. Ponadto pani leśnik chciała  uświadomić dzieciom  jakie niebezpieczeństwa mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Przypomniała przedszkolakom  jak należy prawidłowo zachować się podczas kontaktu ze zwierzętami leśnymi i zaznaczyła, że człowiek przebywający w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy – zwierząt i ptaków.

"Goniąc wiatr"- Konkurs plastyczny

       

        Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „GONIĄC WIATR” został rozstrzygnięty.
W konkursie brało udział 25 uczestników. Z grupy I byli to: Wiktor Błachowicz, Michał Godzik, Adam Sander; z grupy II to: Pola Karpina, Oskar Bednarczuk; z grupy III: Tomasz Adamski, Julia i Paulina Drzyzga, Adam Godzik, Samuel Kazuch, Agata Kimak, Maria Morys, Hanna Swoboda i Bianka Węgrzyńska; z grupy IV to: Lena Czech, Przemysław Feliks, Dominika Gwóźdź, Ksawery Stanosek, Marcel Tiganis; z grupy V to: Nadia Elektorowicz, Laura Kałuża, Kacper Nowak, Olga Rudzik, Ioannis Tiganis.