"...Bo wakacji nadszedł czas..."

 

Bo wakacji nadszedł czas
Wiele przygód czeka nas
Wspaniali przyjaciele – poznasz ich tak wielu
Odkryjesz razem z nimi piękny świat!
    Nadszedł czas upragnionych wakacji. 24 czerwca w naszym przedszkolu uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałego czasu i wakacyjnych przygód. Czekamy na wasz powrót we wrześniu. Nie wszyscy spotkamy się jednak po wakacjach. Dzieci z najstarszej grupy „Pszczółek” i „Ślimaczków” we wrześniu przekroczą próg szkoły. Dlatego starszaki chcąc pożegnać swoje przedszkole, swoje panie, kolegów i koleżanki po raz ostatni wystąpiły na przedszkolnej scenie.

Pożegnanie starszaków

 

       Czas leci nieubłaganie i dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi naszego przedszkola, dziś szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.
14 czerwca był to wyjątkowy dzień dla całej naszej przedszkolnej społeczności. Tego dnia odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków, które w tym roku odchodzą do szkoły. Dzieci wspaniale zaprezentowały program artystyczny przygotowany wcześniej przez panie wychowawczynie- Ewę Karkos, Lilianę Matuszek, Katarzynę Kimak i Barbarę Lepiorz.

W Kuleczce

 

     W czwartek 9.06.2022 r. dzieci z przedszkola wybrały  się na wycieczkę do sali zabaw „Kuleczka”. Dla wszystkich dzieci wyjazd związany był z wielkimi emocjami. Cel m naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola. 

„Pod tęczą kolorową bawimy się wesoło”- VIII Festyn Rodzinny

 

     Po długiej przerwie, 4 czerwca ponowie spotkaliśmy w Letniej Izbie Edukacyjno-Turystycznej w Leśnictwie Dębie, na VIII Festynie Rodzinnym, tym razem pod hasłem „Pod tęczą kolorową bawimy się wesoło”. W leśnej scenerii, Pani dyrektor – Jolanta Momot wraz z Panią Magdaleną Cembolistą, przewodniczącą Rady Rodziców, witając serdecznie wszystkich gości, rozpoczęły nasze wspólne świętowanie. Zabawę otworzył występ przedszkolaków, które zaprezentowały swoje umiejętności. Nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców. Chociaż chmury wisiały nisko nie zepsuły nam rodzinnej zabawy w plenerze. Mogliśmy skorzystać z wszystkich piknikowych atrakcji.

Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka

 

Wita Was słoneczny ranek
tyle dzisiaj niespodzianek
tyle przygód czeka nas!
Pierwszy czerwca! Wstawać czas!
Dzisiaj święto wszystkich dzieci!
Niech nam pięknie słonko świeci!

Środowy poranek przywitał wszystkie dzieci pięknym słoneczkiem. Uśmiechnięci i podekscytowani nasi wychowankowie wchodząc do sal, cieszyli się i chwalili niespodziankami, które niektórzy otrzymali już od rodziców jeszcze przed przyjściem do przedszkola. A dzień dopiero się zaczynał….Zaraz po śniadaniu spotkaliśmy się w sali grupy V aby ogłosić wyniki konkursu plastycznego „Kwiaty w różnych kolorach i barwach”. Otrzymaliśmy 30! pięknych konkursowych prac. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników i doceniliśmy nagrodami i dyplomami wszystkich artystów.